Media

Fasada medialna, czyli dlaczego rok 2018 będzie rokiem, w którym budynki naprawdę zaczną żyć.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej bardzo ważne jest, aby wyróżniać się na tle konkurencji i ożywiać naszą marką w sposób atrakcyjny i interaktywny. W tym roku będziemy świadkami poważnych zmian na rynku fasad medialnych, ponieważ spółka G-SMATT Europe weszła na rynek brytyjski, aby zrewolucjonizować branże mediów i organizacji imprez.

 Spółka G-SMATT Europe jest obecna w Wielkiej Brytanii niecały rok i już zaczyna przyspieszać rozwój branży „architektury rozrywkowej” (ang. architainment), wykorzystując do tego swoją nowatorską technologię szkła, aby tworzyć budynki prawdziwie ożywione. W końcu na rynku pojawiła się firma, które potrafi budować fasady medialne, które kreują, inspirują i zadziwiają

Orhan Ertughrul, wicperezes G-SMATT Europe podaje kilku powodów, dla których rok 2018 jest rokiem zmian na rynku fasad medialnych:

Ludzie mają fundamentalną potrzebę opowiadania historii, dlatego potrzebujemy nowatorskich sposobów, aby im to umożliwić.  Żyjemy w świecie pozbawionym ciszy, konkurując ze sobą o możliwość opowiedzenia własnej historii, dlatego musimy się wyróżniać, a budynki muszą odgrywać swoją rolę poprzez interakcję z nami.  Wyobraźmy sobie niezliczone możliwości, gdybyśmy mogli wyświetlić naszą historię na budynku albo przekazywać kluczowe informacje dotyczące transportu, jakości powietrza, pogody i czasu.  

      G-SMATT może sprawić, że to wszystko stanie się rzeczywistością, tworząc interaktywne rozwiązania, które przyciągają uwagę ludzi i ożywiają budynki.  Dostarczamy nowatorskie rozwiązania z przezroczystego szkła, umożliwiające prezentowanie mediów i które można zintegrować ze ścianami wewnętrznymi lub zewnętrznymi. W naszej ofercie mamy nawet modułowe kontenery multimedialne (G-Tainer), które doskonale sprawdzają się jako kompletne rozwiązanie na różnego rodzaju wydarzenia (m.in na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich PyeongChang 2018).  

Organizatorzy imprez i architekci dostrzegają zapotrzebowanie na rozwiązanie G-SMATT na tle postępujących zmian technologicznych, wykorzystania sztucznej inteligencji, nanotechnologii, osiągnięć robotyki i inżynierii genetycznej, druku 3D oraz szeregu innych osiągnięć, dlatego powinniśmy budować miasta przyszłości i organizować wydarzenia przyszłości.  Zbyt długo trzymaliśmy się utartego szlaku, tego status quo, i nie braliśmy pod uwagę tego, jak możemy wykorzystać jeden z naszych największych skarbów, jakim jest architektura.



G-SMART potrafi tworzyć przestrzenie i miejsca do kreatywności, a nawet umożliwia rozgrywanie meczów na budynkach. Potrafi tworzyć grafikę, która pulsuje w rytm muzyki, integrować systemy medialne z budynkami, bez uszczerbku dla ich estetyki. To fascynujący czas i możemy pomóc Wam przygotować się na nadchodzące zmiany.